Biz Kimiz

 

ASMASYA® UN

Sürekli ve istikralı ürün kalitesi, çeşitli portföyü , profesyonel yönetim anlayışı ile “GIDA-UN” sektöründe kendine önemli bir yer edinen AMASYA® UN GIDA SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 2006 yılında Amasya'nın Yıldızköy Buğday Pazarı Mevkiinde günlük 450 ton/yıl buğday kırma kapasitesi ile üretim faaliyetine başlamıştır. Faaliyetine geçtiği tarihten itibaren birinci önceliği istikrar ve kalite olan şirketimizin, ürünleri kısa zamanda aranan, tercih edilen bir marka olma onuruna erişmiştir. Sürekli üretim teknolojisini geliştiren, stoklama kapasitesi 2.500 ton dökme, 2.000 ton çuvallanmış mamul madde depolama alanı ile gün geçtikçe kapasitesini arttıran firmamız 30.000 ton ham madde stoklama kapasitesi ile Türk çiftçisine de hizmet etme bilinci içerisindedir. Üretim tesislerimize 2 km olan demir yolu ve 120 km mesafedeki Samsun limanı ile yurt içi ve yurt dışı pazarlara ulaşımını çok rahat sağlamaktadır. Yurt çapında ise oluşturduğu 4 şube , 2 ham madde alım noktası ile çok sayıda bayiilerle toptan ve perakende satışlar yapmaktadır.

2011 yılın da, başta Afrika ülkeleri olmak üzere bir çok komşu ve diğer ülkelere başlayan ihracat faaliyetlerimiz çeşitli özel amaçlı ve ekmeklik un üretimlerimiz ile artarak devam etmektedir.

Şiketimizin kurucusu İbrahim Gür’den sonra görevi devralan 2.kuşak yöneticilerin kontrolünde kurumsal bir kimliğe kavuşmuş deneyimli ve profesyonel çalışanlarının “Sürekli ve Kaliteli” ilkesinden ödün vermeden gerek iç piyasa gerekse yıllardır dünya un ticaretinde 1.sırada yer alan ülkemizin un ihracatına ve ekonomimize önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.